اقتصادی print
پل رابط چین و روسیه سال دیگر تکمیل می شود
ایسنا
0 comment   20 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 14:06
چکیده مطلب
مراحل ساخت و تکمیل پلی که روسیه و چین را به یکدیگر متصل می‌کند، در سال آینده میلادی به اتمام خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام واسیلی اورلوف، مدیر منطقه آمور روسیه، مراحل ساخت و ساز پلی که شهر بلاگووشچنسک واقع در شمال شرقی روسیه را به شهر هیهی در شمال کشور چین متصل می‌کند، تا تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی تکمیل می‌شود و به پایان خواهد رسید.
وی همچنین در این خصوص خاطرنشان کرده است که مراحل ساخت و تکمیل این پروژه تاکنون بر اساس برنامه و اهداف معین و ذکر شده در قرارداد میان این دو کشور پیش رفته است، بنابراین به نظر می‌رسد که به موقع نیز به اتمام خواهد رسید.
ساخت این پل ارتباطی میان چین و روسیه سرانجام بعد از سالها مذاکره و گفت‌وگو، در سال ۲۰۱۶ میلادی کلید زده شد و هزینه ای معادل ۳۰۰ میلیون دلار را در بر خواهد داشت.
در گزارشی که در راشا تودی آمده است، ۶.۵ کیلومتر از این پل مربوط به چین و ۱۳.۵ کیلومتر مربوط به روسیه است. طول بخش معلق این پل مرزی ۱۳۰۰ متر و عرض آن نیز ۱۴.۵ متر اعلام شده است.
بر اساس گزارش رسانه‌های چینی تا سال ۲۰۲۰ میلادی، ظرفیت حمل این پل تا سقف سه میلیون تن بار و جابجایی ۱.۴۸ میلیون نفر در سال برآورد شده است.
انتظار می‌رود افتتاح و بهره برداری از این پل جدید مسافت میان چین و روسیه را ۳۵۰۰ کیلومتر نزدیکتر و کمتر از قبل کرده و حجم مبادلات کنونی آن نیز به ۱۰ برابر افزایش یابد.
انتهای پیام
مترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: مریم طاووسی
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.