بین الملل print
نخست وزیر عراق با عزمی برای بستن پرونده اعتراض ها وارد بصره شد
ایسنا
0 comment   18 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 14:11
چکیده مطلب
نخست وزیر عراق صبح امروز (یکشنبه) وارد موصل به عنوان استان شاهد اعتراضات مردمی شد سفری که احتمالا حامل طرحی برای حل و فصل تظاهرات‌های مردمی باشد.
به گزارش ایسنا، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در جریان بازدید خود از محله "الحسین" واقع در استان بصره در جریان شکایت‌های اهالی این منطقه قرار گرفت.
بنا بر گزارش سومریه نیوز، استان بصره از شش ماه پیش شاهد اعتراضات گسترده است که به دنبال آن ده‌ها تن کشته، صدها تن زخمی و صدها تن از تظاهرکنندگان بازداشت شده‌اند. این تظاهرات در اعتراض به خدمات ضعیف و آلودگی آب‌ها صورت گرفته است.
محله "الحسین" بزرگترین محله مسکونی در مرکز استان بصره از نظر مساحت و جمعیت به شمار می‌آید و عادل عبدالمهدی نخستین نخست وزیری است که از سال ۲۰۰۳ میلادی از این منطقه بازدید کرده و طی این سفر هیچ مسؤولی وی را همراهی نکرده است.
این سفر همزمان با اقدام دولت در زمینه آزادسازی ۱۰ معترض این استان انجام می‌گیرد و نخست وزیر عراق دستور رفع اتهامات این ۱۰ زندانی را که به آتش زدن ساختمان‌های دولتی متهم شده‌اند، صادر کرد.
یک مسؤول در استان بصره به العربی الجدید قطر گفت: عبدالمهدی کمیته‌ پیگیری وضعیت بازداشت شدگان را تشکیل داده و در حال حاضر حل و فصل موضوع بازداشتی‌ها در جریان است. نخست وزیر درصدد است به طور کامل پرونده تظاهرات‌ها را بندد و این کار را با تحقق خواسته‌های معترضان طبق یک جدول زمانی روشن انجام می‌دهد.
وی افزود: شخصیت‌های عشایر و مقامات استان از این رویکرد حمایت می‌کنند و می‌دانند قانع کردن تظاهرکنندگان مشکل را حل می‌کند به شرط اینکه دولت گام‌های روشنی در این باره بردارد.
عبدالمهدی با تعدادی از مقامات استان، شخصیت‌ها، فعالان و تظاهرکنندگان دیدار خواهد داشت.
انتهای پیام
مترجم: مریم مینایی
دبیر: زهرا موسوی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.