استخدامی print
بیش از ۴ هزار نفر استخدام دستگاه های دولتی می شوند
ای استخدام
0 comment   25 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 14:12
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی گفت: تعداد افراد پذیرفته و استخدام شده از طریق دو آزمون کتبی و مصاحبه در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های۴ هزار و ۴۶۴ نفر خواهد بود.
به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، سید عزیز آشنا امروز (یکشنبه) در نشست خبری تشریح جزییات ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور عنوان کرد: آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ برگزار می شود که ثبت نام آن از نخستین دقایق امروز، آغاز شده است.
وی افزود: تاکنون بیش از یکهزار نفر در آزمون ثبت نام کرده اند و ثبت نام تا ۹ بهمن ماه ادامه دارد که امکان تمدید این زمان وجود ندارد. کارت شرکت در آزمون ۱۳ اسفند ماه از طریق سایت اعلام شده در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که در آن حوزه امتحان نیز مشخص شده است.
آشنا گفت: در مهلت ۱۰ روزه ثبت نام امکان ویرایش پروفایل برای ثبت نام کنندگان وجود دارد و سامانه ثبت نام نیز hrtc.ir است که به سازمان جهاددانشگاهی تعلق دارد.
وی با بیان اینکه دفترچه راهنما نیز در این سامانه بارگزاری شده است دارای تمامی اطلاعات است و از متقاضیان خواست تا دفترچه را به دقت مطالعه کنند.
آشنا با بیان اینکه ۲ دفترچه سوال عمومی و اختصاصی به هر یک از دستگاه ها اختصاص یافته است، گفت: داوطلبان مطالعات خود را با دروس سرفصل های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده سازند و منابع خارجی به هیچ وجه مورد تایید و توصیه ما نیست. از این رو مطالعه دروس رسمی نظام آموزشی کشور توصیه می شود.
وی همچنین در باره شرط سنی متقاضیان توضیح داد: در برخی مشاغل پذیرش دیپلم نیز داریم. شروط سنی برای مقطع دیپلم حداقل ۲۰ و حدکثر ۲۵ سال است. همچنین برای مقطع کاردانی حداکثر سن ۳۰ سال، برای مقطع کارشناسی حداکثر سن ۳۵ سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سن ۴۰ سال و برای مقطع دکتری حداکثر ۴۵ سال لحاظ شده است.
به گفته وی، شروط سنی دارای تبصره هایی مانند اضافه یا کسر شدن دوران خدمت و مدت زمان سابقه بیمه دولتی است.
آشنا ادامه داد: پرسش های آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور تستی بوده و همگی ضریب یک دارد. همچنین هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی را شامل می شود.
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه نمره دروس عمومی ۴۰ درصد و دروس اختصاصی ۶۰ درصد در نمره کل تاثیر خواهد داشت، بیان داشت: سوالات عمومی نیز اهمیت دارند و در پذیرش نهایی ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه موثر است.
این مقام مسئول در سازمان جهاد دانشگاهی در باره پذیرش چند برابر ظرفیت نیز گفت: هر یک از متقاضیانی که ۵۰ درصد از بالاترین امتیاز را کسب کنند، برای چند برابر ظرفیت انتخاب می شوند که در اطلاع رسانی های بعدی اعلام می شود.
آشنا ادامه داد: در این آزمون بومی بودن امتیاز محسوب نمی شود و مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تنها، مجری و برگزارکننده آزمون است لذا تمامی قوانین و ضوابط نیز از طریق سازمان امور استخدامی کشور اعلام و مرکز هیچ تصمیمی در مورد قوانین اعمال نمی کند.
وی در باره سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد و ایثارگران ۵ درصد توضیح داد: ۲۰ دستگاه اجرایی در این آزمون نیرو استخدام می کنند که از میان آن برخی سهمیه ها به ایثارگران اختصاص یافته است. ایثارگران با سهمیه ۲۵ درصد شامل، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت، خواهر و برادر شهید است. همچنین سهمیه ایثارگران ۵ درصد شامل، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت است.
آشنا در باره نحوه ورود اطلاعات ایثارگران نیز عنوان کرد: سامانه آزمون به سامانه بنیاد شهید و امورایثارگران وصل است. متقاضیان ایثارگر پس از ورود کد خود در سامانه مورد تایید یا رد بنیاد شهید قرار می گیرند. اگر به هر دلیل کد ایثارگر یا کد ملی وی رد شد، باید سهمیه معمولی ثبت نام کرده و سپس به بنیاد شهید مراجعه و رفع مشکل کند. مجددا وارد سامانه شده واطلاعات خود را ویرایش و سهمیه خود را وارد کند.
هزینه شرکت در این آزمون نیز ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که ۵۰۰ تومان برای ارسال پیامک از متقاضی دریافت می شود. متقاضیان پس از تکمیل اطلاعات و واریز مبلغ کد رهگیری دریافت می کنند که مراحل بعدی ثبت نام و دریافت کارت توسط آن صورت می گیرد.
به گفته آشنا، هر یک از متقاضیان که کد رهگیری خود را فراموش کنند با ورود دوباره به سامانه و استفاده از قسمت درنظرگرفته شده برای بازیابی کد رهگیری، مجددا درخواست کد داده و کد رهگیری مورد نظر به شماره تلفن همراه آنان ارسال می شود. از این رو لازم است متقضیان یک شماره همراه معتبر و فعال به سامانه معرفی کنند.
وی با تاکید بر اینکه تنها مجرای دریافت اخبار و اطلاعات سایت های مربوط به جهاد دانشگاهی بوده و هیچ یک از کانال های فضای مجازی در این باره مسئولیتی ندارند، عنوان کرد: از متقاضیان درخواست داریم تا با آرامش به مطالعه پرداخته و ادعای هیچ یک از سایت ها در باره ارائه سوال های آزمون را نپذیرند.
آشنا در ادامه این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگار دانشگاه ایرنا گفت: متقاضیان تنها حق شرکت در آزمون یک دستگاه اجرایی و یک عنوان شغلی دارند و چنانچه پس از اعلام نتایج و بررسی مدارک متقاضیان مشخص شود که اطلاعات وارد شده نادرست بوده یا متقاضی دارای مدرکی مغایر مدرک اعلام شده برای عنوان شغلی انتخاب شده است، به طور کامل از چرخه استخدام حذف خواهد شد.
وی افزود: بازه زمانی اعلام نتایج ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور مشخص نیست.
منبع : خبرگزاری ایرنا
برای مشاهده اخبار مهم استخدامی اینجا کلیک کنید
برای مشاهده آخرین اخبار استخدام جهاد دانشگاهی اینجا کلیک نمایید
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.