ورزشی print
پاتوسی؛ الماس سیاه تازه استقلال درمشت شفر
تابناک
0 comment   6 visibility
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 08:40
چکیده مطلب
در لیگ قهرمانان هم نباید درخشش پاتوسی را نادیده گرفت که در بازی با العین و الهلال توانسته ۲ پاس گل برای همبازیانش فراهم کند. از زمانی که پاتوسی را در ترکیب استقلال می‌بینیم، کرنر‌های این تیم خطرناک‌تر از همیشه شده و بوی گل می‌دهد.
هافبک آفریقایی استقلال بار دیگر خوش درخشید و نقش اول را در یک پیروزی دلچسب برای آبی پوشان ایفا کرد.
به گزارش تابناک ورزشی، هنوز ۲ ماه از اولین بازی آیاندا پاتوسی برای استقلال نمی‌گذرد، اما درخشش این هافبک آفریقایی آنقدر فوق العاده بود که در همین مدت کم به ستاره تیمش تبدیل شده و هر لحظه می‌تواند یا گل بزند یا گل بسازد.
پاتوسی امروز هم در پیروزی دراماتیک برابر سپاهان در ورزشگاه پر از تماشاگر نقش جهان، نقش اول را ایفا کرد. این هافبک خوش تکنیک که یکی از بهترین روز‌های خود را سپری می‌کرد، با همان سانتر‌های خطرناک خود در دقیقه ۸۷ پاس گلی را برای علی کریمی مهیا کرد و در حالی که توپ هم به تور دروازه سپاهان رسید، با تصمیم مشکوک داور گل مردود اعلام شد.
این پایان کار آیاندا نبود و او در لحظاتی که سپاهانی‌ها بیشتر از حریف تشنه گلزنی بودند، توپ را از منشا پشت محوطه جریمه میزبان گرفت و با جا گذاشتن چند نفر به زیبایی دروازه سپاهان را در دقیقه ۹۷ گشود. دریبل فوق العاده پاتوسی، پورقاز و دیگر مدافعان سپاهان را از بازی محو کرد و در نهایت با یک ضربه دقیق این بازیکن آفریقایی به قهرمان امروز استقلالی‌ها تبدیل شد.
پاتوسی که ۳ امتیاز با ارزش را به تیمش تقدیم کرد و امید‌های کمرنگ استقلال برای قهرمانی را کمی پررنگ‌تر کرد، در ۲ ماه اخیر آمار کم نظیری از خود با پیراهن آبی‌های پایتخت به جای گذاشته است. گویا برخلاف خیلی از استقلالی ها، پاتوسی برای رسیدن به قهرمانی ناامید نشده و می‌خواهد یک تنه امید‌های استقلال را پررنگ‌تر کند.
این هافبک آفریقایی که چند هفته طول کشید تا مجوز بازی اش صادر شود، از هفته ۱۹ لیگ برتر وارد ترکیب استقلال شد. در همان اولین بازی بود که نقش کلیدی را در پیروزی ۲ بر صفر استقلال ایفا کرد؛ یک گل را خودش وارد دروازه حریف کرد و یک گل هم روی ارسال او به ثمر رسید.
بازی با ذوب آهن بازهم جایی برای درخشش پاتوسی بود. او در این بازی هم نمایش خود را تکرار کرد و علاوه بر گلزنی یک پاس گل هم برای دانشگر مهیا کرد تا نوید روز‌های خوبی را به هواداران استقلال بدهد.
یک گل در بازی فولاد آمار فوق العاده آیاندا پاتوسی را تکمیل کرد. امروز هم بعد از چند هفته دور ماندن او از خط دروازه حریفان بار دیگر گلزنی کرد تا بعد از یک مدت کوتاه حضور در استقلال ۴ گل با پیراهن این تیم در لیگ برتر زده باشد.
البته در لیگ قهرمانان هم نباید درخشش پاتوسی را نادیده گرفت که در بازی با العین و الهلال توانسته ۲ پاس گل برای همبازیانش فراهم کند. از زمانی که پاتوسی را در ترکیب استقلال می‌بینیم، کرنر‌های این تیم خطرناک‌تر از همیشه شده و بوی گل می‌دهد. ارسال‌های فوق العاده هافبک آفریقایی باعث شده استقلال روی ضربات ایستگاهی خیلی قوی‌تر از نیم فصل اول ظاهر شود. البته پاس گل دادن تنها خصوصیت بازی پاتوسی نیست و او به خوبی نشان داده اگر لازم باشد، می‌تواند در نقش یک گلزن متخصص هم ظاهر شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.