بین الملل print
هشدار فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو به طالبان در افغانستان
تسنیم
0 comment   6 visibility
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 08:54
چکیده مطلب
سخنگوی فرماندهی نیروهای آمریکای و ناتو در کابل اعلام کرد که طالبان به جای صلح، جنگ را انتخاب کرده است بنابر این نیروهای آمریکایی و ناتو آماده جنگ با این گروه است.
- اخبار بین الملل -
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اعلام عملیات بهاری جدید از سوی طالبان واکنش تند فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان را برانگیخته است.
«دف بتلر» سخنگوی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد که طالبان به جای صلح جنگ را انتخاب کرده است و نیروهای آمریکایی و ناتو نیز آماده جنگ با این گروه است.
از سوی دیگر، ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو نیز در واکنش به این موضوع تصریح کرد که پیام طالبان واضح است آنها جنگ را انتخاب کردند و ما هم جنگ خواهیم کرد.
وی تاکید کرد که اعضای ناتو از تمام قدرت این ائتلاف برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان کار خواهد گرفت و ما در کنار نیروهای امنیتی افغان باقی خواهیم ماند.
روز گذشته طالبان در بیانیه‌ای عملیات جدید بهاری این گروه موسوم به «الفتح» را اعلام کرده و به لزوم تشدید حملات طالبان به نیروهای آمریکایی و افغان تاکید کرده است.
آغاز عملیات بهاری طالبان؛ تلاش‌های صلح در افغانستان شکست خورده است؟
کشته شدن ده‌ها نظامی افغان؛ آیا عملیات بهاری طالبان آغاز شده است؟
این در حالی است که دولت افغانستان برای اعزام تیم مذاکره کننده صلح به قطر تلاش می‌کند تا زمینه آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح با این گروه را فراهم کند.
دور ششم مذاکرات آمریکا با طالبان نیز قرار است بزودی برگزار شود اما اعلام عملیات بهاری جدید از سوی طالبان نشان می‌دهد که مذاکرات صلح آمریکا با این گروه در گذشته پیشرفتی صورت نگرفته است.
به نظر می‌رسد که تلاش‌های صلح آمریکا با طالبان نیز به شکست روبرو شده است زیرا طالبان بدون در نظر گرفتن مذاکرات صلح بار دیگر در این بیانیه به لزوم ادامه مبارزه با نیروهای خارجی و افغان تاکید کرده است.
انتهای پیام/.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.