اقتصادی print
نیروهای واکنش سریع ایران در بحران + تصاویر
تسنیم
0 comment   7 visibility
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 08:57
چکیده مطلب
کمتر از یک روز پس از وقوع سیل سهمگین در پلدختر، نیروهای جهادی در این شهر، ستاد تشکیل داده‌اند و به کمک به مردم پرداخته‌اند.
- اخبار اقتصادی -
خبرگزاری تسنیم؛‌ گروه اقتصادی؛‌ کارگروه بررسیهای ویژه
قرارگاه جهادی امام رضا، نام مرکزی است که حدود نیمی از 3000 نیروی جهادی «بیل‌به دست» در شهر پلدختر را سازماندهی کرده و به میدان فرستاده است. این قرارگاه، با پشتیبانی بنیاد کرامت آستان قدس در روز 14 فروردین، یک روز پس از سیل و بلافاصله پس از بازگشایی جاده‌های مواصلاتی پلدختر شکل گرفت.
مهدی بابک، مسئول این قرارگاه به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: 14 فروردین راه اینجا باز شد؛ حاج حسین یکتا قرارگاه امام رضاییها را با همت بنیاد کرامت شکل داد و 30 تا 40 نفر به‌عنوان پیش‌قراول به پلدختر آمدیم و در سپاه پلدختر مستقر شدیم. خیابانها و کوچه‌ها مسدود بود و خانه‌ها انباشته از گل و لای و رسوبات. شهر را بلوک‌بندی کردیم؛ قرار شد نیروهای مردمی داخل پلدختر متمرکز شوند و از یک گوشه شهر شروع کردند، از تمیزی خیابانها و کوچه‌ها و منازل تا شستن فرش و وسایل دیگر مردم انجام می‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از رضایت و امتنان بی‌نظیر مردم پلدختر از نیروهای جهادی حکایت دارد. در کوچه و خیابان، و پشت خودروها چندین پلاکار نصب شده که مراتب تشکر مردم از نیروهای جهادی را منعکس کرده است.

به این ترتیب، یکی از کارآمدترین و سریعترین نهادهایی که در بحرانها به داد مردم می‌رسد، در جمهوری اسلامی شکل گرفته است. نیروهای مردمی جهادی را می‌توان یکی از نهادسازیهای افتخارآفرین انقلاب اسلامی قلمداد کرد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.