بین الملل print
سودان|واکنش مخالفان به استعفای بن عوف؛ تاکید بر لزوم انتقال قدرت به دولت غیرنظامی انتقالی
تسنیم
0 comment   14 visibility
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 08:59
چکیده مطلب
تجمع شاغلان(مشاغل) سودان بر مخالفت خود با تعیین عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی به جای عوض بن عوف وزیر دفاع و رئیس مستعفی آن و ادامه اعتراضات مردمی تاکید کرد.
- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه روسیا الیوم، تجمع شاغلان(مشاغل) سودان مهمترین گروه معارض در این کشور با صدور بیانیه‌ای درباره تحولات اخیر سودان خطاب به ارتش بر مخالفت با تمام ارکان نظام سودان از البشیر تا ابن عوف و البرهان تصریح کرده است خواسته های ملت از مقامات قابل چانه زنی یا سازش نیست و نمی توان آن را به بازی گرفت.
این تشکل که یکی از گروه های اساسی به شمار می رود که رهبری جنبش مردمی علیه نظام سیاسی سودان را برعهده دارد، از نیروهای مسلح خواسته است انتقال فوری قدرت به یک دولت غیرنظامی انتقالی از طریق شورای رهبری گروه‌های آزادی و تغییر و لغو تمام تصمیمات ظالمانه رهبرانی که نماینده ملت نیستند، تضمین کنند و تمام ارکان نظام سابق را که در جنایات  علیه ملت دست داشتند، بازداشت کرده تا به خاطر آنچه مرتکب شدند، به صورت عادلانه محاکمه شوند.
تجمع شاغلان سودان از شهروندان سودانی خواستند همچنان به اعتصاب و تحصن در مقابل مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح در خارطوم و ایالت ها و اعتصاب فراگیر تا انتقال کامل قدرت به یک دولت غیرنظامی انتقالی ادامه دهند.
این تجمع کناره‌گیری عوض بن عوف وزیر دفاع از ریاست شورای نظامی انتقالی و برکناری کمال عبدالمعروف معاونش از منصب خود را که روز جمعه 23 فروردین اتفاق افتاد، پیروزی اراده توده‌های مردم توصیف کرد.
تجمع شاغلان تونس در پی اظهارات بن عوف، شهروندان را دعوت کرد به خیابان‌ها و میدان اعتصاب آن و در آن تحصن کند. این تجمع بار دیگر خواستار لغو منع آمد و شد شبانه شده است.
آغاز نشست شورای امنیت درباره تحولات سودان
ادامه مخالفت سودانی‌ها با نظامیان/ شورای نظامی: البشیر را در داخل محاکمه می‌کنیم
عوض بن عوف وزیر دفاع سودان در پی تداوم اعتراضات مردمی مجبور شد روز جمعه 23 فروردین از ریاست شورای انتقالی نظامی سودان کناره گیری کند، وی پس از کناره‌گیری سرلشگر عبدالفتاح عبدالرحمن، بازرس کل ارتش را به عنوان رئیس این شورا تعیین کرد.
بن عوف روز پنجشنبه 22 فروردین در یک بیانیه رسمی پایان حکومت عمر البشیر و تعطیلی قانون اساسی و آغاز دوران انتقالی دو ساله و برقراری وضعیت فوق العاده را اعلام کرده بود با عنوان رئیس شورای نظامی انتقالی و رئیس کمیته عالی امنیتی فعالیت خود را آغاز کرد.
وزیر دفاع سودان تصمیم گرفته بود که شورای نظامی انتقالی را برای اداره این کشور به مدت دو سال به ریاست خود تشکیل دهد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.