فرهنگی print
بیانیه ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس درباره سپاه
عصر ایران
0 comment   13 visibility
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 08:57
چکیده مطلب
آخوند نوریزاد و آخوند جاور همچنین به اقدامات سپاه در جریان سیل گنبدکاووس، گمیشان و آق قلا، لرستان و خوزستان اشاره کرده و گفته اند که این اقدامات نشان داد که سپاه نیرویی مردمی و برخاسته از بطن مردم است.
ائمه جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس بامجکوم کردن اقدام رییس جمهوری آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی، خاطرنشان کردند: سپاه همزاد و همراه انقلاب و از بطن مردم است.
در این بیانیه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آخوند عبدالباسط نوریزاد و آخوند عبدالکریم جاور، با استناد به سخن امام راحل مبنی بر اینگه 'اگر سپاه نبود کشور هم نبود'، این اقدام دولت آمریکا را اقدامی غیرقانونی و غیر دیپلماتیک و نیز کودکانه و از روی عجر و نا امیدی دانستند.
در ادامه بیانیه ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس آمده که 'سپاه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی یکی از نیروهای رسمی و قانونی کشور است و هیچ کشوری حق ندارد و نمی تواند نیروی نظامی کشور ثالث را گروه تروریستی بنامد و این اقدام آمریکا در عرف بین المللی نیز محلی از اعراب ندارد'.
امامان جمعه اهل سنت گنبدکاووس همچنین گفته اند که سپاه همزاد و همراه انقلاب اسلامی بوده و تا ابد خواهد بود زیرا سپاه یکی از دو بال قدرتمند اوج گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته بوده و دقیقا نیرویی تروریست ستیز است.
ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه بیانیه خود با یادآوری اقدامات سپاه در سوریه و عراق علیه گروهک داعش به آمریکا، آورده اند 'دولت آمریکا به همین زودی فراموش کرده که اگر سپاه نبود هنوز هم در سوریه و عراق می بایست شاهد اقدامات سبعانه گروهک های تروریستی مثل داعش می بودیم و این همکاری نظامی و راهبردی سپاه بود تا بساط این گروهک های ضد اسلامی و ضد انسانی برچیده شود'.
آخوند نوریزاد و آخوند جاور همچنین به اقدامات سپاه در جریان سیل گنبدکاووس، گمیشان و آق قلا، لرستان و خوزستان اشاره کرده و گفته اند که این اقدامات نشان داد که سپاه نیرویی مردمی و برخاسته از بطن مردم است.
همچنین در پایان بیانیه آمده است که 'ما ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس به نیابت از سوی مردم مسلمان، متدین و انقلابی ترکمن صحرا و گنبدکاووس، این اقدام آمریکا را تقبیح نموده و همیشه و درهمه حال همراه و همگام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم؛ همه ما پاسداریم'.
بیش از نیمی از جمعیت 350 هزار نفر شهرستان مرزی گنبدکاووس و درشرق استان گلستان را ترکمن ها که اهل سنت هستند، تشکیل می دهند.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.