1396-03-30 00:19:48
صدا و سیما : وحدت نیروهای انقلابی یکی از ثمرات انتخابات ریاست جمهوری بود
رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: حسب ظاهر نتیجه به نفع ما نبود اما این انتخابات برکات زیادی برای جامعه داشت که اولین برکت آن وحدت نیروهای انقلابی بود که این جریان توانست در مدت زمان کوتاهی با ایجاد وحدت، 16 میلیون رای را جذب خود کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان عصر امروز در نشست تقدیر از نامزدها و فعالان اقشاری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اهداف این جبهه در انتخابات ریاست جمهوری افزود: ایستگاه اول برای جبهه مردمی بحث انتخابات ریاست جمهوری بود که با توجه به اتخاذ رویه صحیح و همدلی همه اعضا این جبهه نقش بی بدیلی در متحد کردن نیروهای انقلابی در تاریخ پس از انقلاب ثبت کرد.
وی گفت: اقدامات این جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از خواستگاه و متن مردم آغاز شد و این توفیق بی نظیری در رسیدن به گزینه نهایی بود.
رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری و عمل به قانون نامزد این جبهه پس از رای نیاوردن در انتخابات اشاره کرد و افزود: جریان انقلابی در زمان انتخابات و پیش از آن رفتار صحیح و اخلاقی ارائه کرد و بر خلاف برخی افراد که در سال 88 به بدترین شکل عمل کردند اما نامزد جبهه مردمی در این دوره بر اساس قانون و اخلاق اقدام کرد.
رحیمیان به برخی بد اخلاقی ها در زمان برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: جریان مقابل هر چه در توان داشت به کار گرفت و به رغم آنکه در بسیاری از نقاط نامزد جریان انقلابی پیروز بود اما رقیب به انواع تخلفات و اقدامات غیر قانونی دست زد تا برنده شود اما معتقدم جبهه انقلابی در این عرصه پیروز انقلابی بود.
وی به لزوم آسیب شناسی جریان شکل گرفته پس از تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اشاره کرد و افزود: لازم است با بازنگری حرکت جریان اسلامی انقلابی ناب به جلو پیش برود.
رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: باید در این عرصه روشنگری انجام شود تا طبقه متوسط جامعه که نقش مهمی در انتخابات دارد جذب شود.
رحیمیان رفتار محمد باقر قالیباف در کناره گیری از انتخابات را ایثارگرانه توصیف کرد و افزود: ایشان نقش مهمی در برپایی این حماسه داشت و راه را برای وحدت و تحکیم مسیر هموار کرد.
وی همچنین از حجت الاسلام رئیسی برای ثبات حضور و اثر گذاری در این جبهه تشکر کرد.
شناسه خبر در راوی : 2044744
آدرس خبر : http://raavi.ir/news/2044744