1396-12-09 19:06:00
ترنجی : از Nokia 808 تا Pixel 2 ؛ نمودار‌های رشد دوربین در اسمارت‌فون‌ها را ببینید
ارتقا و پیشرفت، موردی است که در دنیای فناوری کنونی می‌توان آن را به صورت لحظه‌ای لمس کرد. دوربین در اسمارت‌فون‌ها تبدیل شده است به یکی از مهم‌ترین و شاید پر کاربرد‌ترین قسمت هر دستگاه که مانور زیادی بر روی آن داده شده است. این محال خواهد بود که شما در یک مراسم رونمایی توجهی […]

ارتقا و پیشرفت، موردی است که در دنیای فناوری کنونی می‌توان آن را به صورت لحظه‌ای لمس کرد. دوربین در اسمارت‌فون‌ها تبدیل شده است به یکی از مهم‌ترین و شاید پر کاربرد‌ترین قسمت هر دستگاه که مانور زیادی بر روی آن داده شده است. این محال خواهد بود که شما در یک مراسم رونمایی توجهی زیاد را به این قسمت نبینید. DxOMark برای ما نامی آشنا اما بسیار خاکستری است. دلیل این که می‌گویم خاکستری را فعلا کاری نداریم اما در ادامه می‌خواهیم نمودار‌هایی از DxOMark را بررسی کنیم. در ادامه همراه باشید.
قبل از این که دستگاه‌های تازه نفس سال ۲۰۱۸ به سراغ این آزمایشگاه بروند شاید برای شما جالب باشد که بدانید در هر سال چه شرکت‌هایی در چه قسمت‌هایی از دوربین پیشرفت کرده‌اند. نمودار کلی به این صورت است:

همانطوری که در تصویر بالا مشاهده کردید دستگاه‌های برتر بازار مشخص شده است ولی اجازه دهید قبل از وارد شدن به جزییات، نگاهی به جدول برترین‌های DxOMark در وب سایتشان داشته باشیم:

حال به سراغ نمودار بهبود قسمت‌های مختلف از جمله زوم و یا نویز در تصاویر می‌رویم:

شما نیز از نتایج شگفت زده شدید؟ البته کاملا منطقی به نظر می‌رسد و باید بگوییم اگر پیشرفتی به این صورت نباشد جای تعجب دارد!
لینک کوتاه:
phonearena
شناسه خبر در راوی : 4286230
آدرس خبر : http://raavi.ir/news/4286230